Derince Yat İthalatYat İthalat

Yat ithalat işlemleri uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. İşlem sırasında hatalı yapılacak başvurular yada evrak eksiklikleri işlemin uzamasına ve maliyetlerin artmasına sebep olabilmektedir.
Yurtdışından gelen teknelerin büyük çoğunluğu Ro-Ro gemileri ile limanlara getirilmektedir ve Türk bayrağına geçirilecekse ithalat işlemi yapılmakta, yabancı bayrakta kalmaya devam edecekse giriş işlemi tamamlanıp transit belgesi düzenlenmektedir.

Derince Yat Acentesi

Yurt dışından tekne alımı, son yıllarda dünya ekonomisinin küreselleşmesi ve internet üzerinden yapılan satışların yaygınlaşması nedeniyle Türk tekne tutkunları için oldukça cazip bir pazar haline gelmiştir. Yurt dışındaki teknelerin oldukça ucuz maliyetler ile ülkemize getirilip sorunsuzca kullanılması mümkündür.

Türkiye'ye getirilen yatlarda en çok kullanılan ve prosedürün en kısa sürede tamamlandığı liman, İzmit'de TCDD ait Derince limanıdır. Yurt dışından getirilen Türk sahipli tekne sayısındaki artış nedeniyle, liman işlemlerini yerinde takip etmek ve zaman kaybı olmadan teknenin sorunsuzca gideceği marinaya ulaşmasını sağlamak için Derince ofisimiz siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir. Limana giriş, gümrükleme, vinç, ardiye, transitlog işlemleri için ofisimiz tüm işlemleri yerinde takip etmekte ve teknenizin Türkiye’ye giriş işlemlerini aynı gün tamamlamaktadır. Teknenin gemiden vinç ile limana indirilip limandan ayrılanana kadar geçen süreç içerisinde tekneniz tamamen 24 saat hizmet veren Derince limanındaki ofisimizin gözetimi altında tutulacaktır.

Yurt dışından satın aldığınız ve Türkiye’ye ilk defa giriş yapacak olan tekneler için verdiğimiz hizmetler:

  • Limana giriş
  • Gümrükleme
  • Vinç yardımı ile denize indirilmesi
  • Ardiye, geçici konaklama
  • Transitlog belgesinin çıkartılması
  • Marina rezervasyon
  • Transit yakıt temini
  • Derince limanından marinaya transferi

Ücretlendirme ve detaylı bilgi için 0216 414 07 71 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.