Tekne ve Yat Sigortası

YAT SİGORTASI

Sizi denizle ve rüzgarla buluşturan tekneniz birçok riskle karşı karşıya. Yat sigortalarında teminat kapsamı Londra Sigortacılar Enstitüsü Tekne Klozları (Institute Yacht Clauses) ile belirlenmektedir ve olauşabilecek kazaların ve tehlikelerin neden olduğu kayıp ve hasarlar güvence altına alınır. Bırakın tekneniz ile ilgili tüm risklerinizi biz yönetelim, size yalnızca mavi denizlerin tadını çıkartmak kalsın.

Tekne nerelerde güvence altındadır: Seyir halinde denizde, gölde, limanda, marinada, dubalara bağlıyken, karaya çekilmiş haldeyken, tehlike halindeki başka bir tekneyi çekerken, karada tamirdeyken ya da yatma halindeyken.

Hangi risklere karşı sigorta güvence altındadır: Batma, çarpma, çatışma, karaya oturma, yangın, infilak, deprem, yıldırım, volkanik patlama gibi doğal afetlerle oluşan hasarlar, fırtına sonucu oluşacak hasarlar.

Sigorta kapsamına yatınızın gövdesi dışında, poliçede yazılı olmak koşuluyla, makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılabilen mutad donanım ve ekipmanları dahil edebilirsiniz.

İsteğe Bağlı Seçebileceğiniz Teminatlar:
Üçüncü şahıs sorumlulukları, sigortalı ile beraberce hareket ederek herhangi bir hasardaki üçüncü şahıs sorumluluğunun tespit edilmesindeki hukuki masraflar, sigortalının talebine bağlı olarak savaş, terörizm ve grev riskleri.

Mapfre Tekne ve Yat Sigortası Anadolu Sigorta - Yat ve Tekne Sigortası Axa Sigorta - Yat ve Tekne Sigortası
 

 

Deniz Ticaret Odası
Deniz Ticaret Odası
Sicil No: 612651
Denizcilik Müsteşarlığı
Denizcilik Müsteşarlığı
Yetkili Gemi Acentesi
Acente No: 0897
Türk Loydu
Türk Loydu
D.O.C. Certified
IMO No: 5290592
International Institute of Marine Surveying
International Institute
of Marine Surveying